Tillbaka

Linda Björkgård

Linda Björkgårds rubrik är Lär för livet! Kom med på upptäcktsfärd till inlärningens fascinerande värld och hitta glädjen i att lära sig tillsammans i vardagen. Vår komplexa värld ställer höga krav på förmågan att lära sig nya saker. Hur kan vi som föräldrar hantera kraven på ett sunt sätt och stöda barnet inför framtida utmaningar?

Linda Björkgård är speciallärare (PeM) med intresse för positiv pedagogik, spelifiering, framtiden och välmående. Förutom lärarjobbet är Linda frivilligt engagerad i MIELI Psykisk Hälsa Finland rf och handleder ungdomar i eftervården.

Föreläsning för dagisföräldrar
• Kärlek, lek och rutiner – byggklossar i vardagen

Föreläsning för skolföräldrar
• Motivation, kreativitet och flow
• När allt inte går som på Strömsö – hur stöda barnet när det krånglar

Föreläsningen kan även ordnas online.