Kontakt

Personal vid centralkansliet i Helsingfors. E-post: hemochskola@hemochskola.fi

Micaela Romantschuk
Micaela Romantschuk Verksamhetsledare micaela@hemochskola.fi 050 336 20 16
Tove Lindqvist
Tove Lindqvist Administrativ assistent tove@hemochskola.fi 050 475 14 20
Katarina Michelsson
Katarina Michelsson Ekonom katarina@hemochskola.fi 050 475 14 25 (ti-to)
Katarina Perander-Norrgård
Katarina Perander-Norrgård Rådgivare katarina.perander@hemochskola.fi 040 736 27 67
Maarit Westerén
Maarit Westerén Kommunikatör maarit@hemochskola.fi 050 305 59 49

Förbundet Hem och Skola i Finland rf

Nylandsgatan 17 B 27, 3 vån.
FI-00120 Helsingfors
E-post: hemochskola(at)hemochskola.fi

 

Kansliet i Vasa, projektet Varje förälder

Petra Högnäs
Petra Högnäs Projektledare petra@hemochskola.fi 040 090 57 15
Linda Björkgård
Linda Björkgård Projektplanerare linda@hemochskola.fi 046 922 11 12

Kansliet i Vasa

Kansliet i Vasa finns i Hartmans hus vid torget. Ingång från Hartmansgränden, C-trappan, 4 vån.

Adress:
Förbundet Hem och Skola
Hovrättsesplanaden 15 C 30
65100 Vasa

Tidningen Hem och Skolas redaktör

Malin Wikström
Malin Wikström Redaktör redaktor@hemochskola.fi, 044 783 58 88 Mediekortet för annonsörer hittas i webbsidans footer